home

logo_go.jpg

Aktualności

Historia

Członkowie

Komisje

Projekty

Podziękowania

Kontakt

 

Rok rotariański 2012/2013


2013-04-19 Raut rotariańsko-konsularny

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie naszego klubu na pierwszy raut rotariańsko-konsularny, 19 kwietnia.
Współorganizatorami spotkania byli konsulowie honorowi: Włoch Claudia Filippi-Chodorowska i Seszeli Wiesław Judycki. Byli też rotaranie oraz ich przyjaciele ze wszystkich trójmiejskich klubów: przygotowującego się do obchodów 20-lecia Klubu Rotary Gdańsk-Sopot-Gdynia, Klubu Rotary Gdynia, Klubu Rotary Sopot i Klubu Rotary Sopot International.
Pięknym koncertem uświetnili (charytatywnie) spotkanie Beata, Karolina i prof. Piotr Suttowie. On – wirtuoz instrumentów perkusyjnych, dyrygent i wybitny pedagog uniwersytecki. Żona Beata – skrzypaczka i pedagog, kształcąca dzieci metodą Suzuki, córka Karolina – też skrzypaczka, uczennica Gdańskiej Szkoły Muzycznej i laureatka wielu prestiżowych nagród.
W oczekiwaniu na dyniową zupę z Seszli, polędwiczki po włosku (autorstwa Claudii) oraz deser szefa kuchni hotelu „Kuracyjnego”, goście wysłuchali opowieści Małgorzaty Sokołowskiej o 28 przedwojennych konsulatach w Gdyni – pierwszy, francuski, powstał zanim Gdynia otrzymała prawa miejskie, a ostatni – brazylijski, w roku 1938. Claudia Filippi-Chodrowska mówiła o konsulatach w Trójmieście w czasach PRL oraz o swoim ojcu, konsulu honorowym Włoch Leonello Filippim, a Wiesław Judycki poczęstował wszystkich uroczą anegdotą o daniach narodowej kuchni Seszeli.

http://rotary.gdynia.pl/raut1.jpg

http://rotary.gdynia.pl/raut2.jpg

http://rotary.gdynia.pl/raut3.jpg

http://rotary.gdynia.pl/raut4.jpg

http://rotary.gdynia.pl/raut5.jpg

http://rotary.gdynia.pl/raut6.jpg

http://rotary.gdynia.pl/raut7.jpg

http://rotary.gdynia.pl/raut8.jpg

http://rotary.gdynia.pl/raut9.jpg

http://rotary.gdynia.pl/raut10.jpg

 

 

 

 

 


2013-04-15 Zaproszenie

Konsulaty i wicekonsulaty od lat 30. ubiegłego wieku pełnią szczególną rolę społeczną oraz gospodarczą. Pragnąc przypomnieć misję, jaką pełniły w międzywojniu oraz podkreślić zadania, jakie wypełniają dziś, Klub Rotary Gdynia Orłowo, wraz z konsulatami Włoch i Seszeli, postanowił zorganizować charytatywny, doroczny raut dla Korpusu Konsularnego Wybrzeża oraz ich przyjaciół
Pierwsze konsulaty w Gdyni powstały na początku lat 30. Rotarianie w przyszłym roku święcić będą 80-lecie gdyńskiego ruchu rotariańskiego, w którym uczestniczyli także przedwojenni konsulowie (podobnie jest i dziś). W programie zaplanowana została m.in. ilustrowana opowieść o przedwojennych konsulatach i konsulach w Gdyni i Gdańsku, a w menu przewidziane są narodowe dania konsulatów współzapraszających.
Raut odbędzie się w salach hotelu „Kuracyjnego” – siedzibie Klubu Rotary Gdynia Orłowo, przy al. Zwycięstwa 255, w piątek 19 kwietnia.


2013-04-10 Sukcesy uczniów w "Odysei Umysłu"

Nasza utalentowana koleżanka, prezydent-elekt Ania Drotlew, po raz kolejny doprowadziła swoich uczniów do Światowego Finału Konkursu „Odyseja Umysłu”, który odbędzie się 22-26.05.2013 r. na Uniwersytecie Stanu Michigan w East Lansing w USA. Trójmiejskie kluby wspierają jak mogą (nie po raz pierwszy – bo taka pomoc bardzo procentuje), ale jeszcze sporo brakuje. Zwracamy się więc i do wszystkich. Koszt wyjazdu wszystkich grup, to w przybliżeniu ok. 110 tys. zł ale liczy się dla nich każda, nawet najmniejsza kwota. Uczniowie sami zbierają pieniądze, pakując zakupy w supermarketach, organizując festyny, koncerty i inne zbiórki publiczne. Jednak bez pomocy ludzi wielkiego serca nie uda im się uzbierać wymaganej kwoty. 
Gimnazjum nr 4 w Gdyni to zwykła szkoła rejonowa – w dzielnicy Gdyni Grabówku – co jeszcze bardziej sukces naszej koleżanki i jej uczniów potęguje. Rodziny cieszą się z sukcesów dzieci, jednak koszt wyjazdu przekracza ich możliwości finansowe.

http://rotary.gdynia.pl/odyseja_1.jpg

http://rotary.gdynia.pl/odyseja_2.jpg

http://rotary.gdynia.pl/odyseja_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2012-09-24 Pokaz sokolniczy

W poniedziałek 24 września w siedzibie Fundacji AnimalPro w Kolibkach odbył się pokaz lotów ptaków drapieżnych. Nasz klub objął imprezę honorowym patronatem. Można było podziwiać sokoła, jastrzębia latającego między publicznością w odległości dosłownie na wyciągniecie ręki człowieka i beszelestny lot sowy. Pokaz prezentował sposób żerowania oraz przystosowanie do naturalnego środowiska. Szczególną atrakcją były ich niskie loty, tuż nad głowami zaproszonych gości. Maciej Tomys z firmy "Pokazy sokolnicze" jest urokliwym gawędziarzem, toteż spotkanie okazało się nie tylko bardzo interesujące, ale wręcz pasjonujące nie tylko dla dzieci, także dla dorosłych. Dardzo dziękujemy kolegom z Klubu Rotary Gdynia za liczne przybycie. Cel spotkania był charytatywny.

http://rotary.gdynia.pl/ptaki1.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ptaki2.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ptaki3.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ptaki4.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ptaki5.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ptaki6.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ptaki7.jpg

 

 


2012-09-22 Podziękowania dla ogrodniczki miejskiej

Podczas plenerowej imprezy „Dary Ziemi” klub nasz w sobotę, 22 września, uhonorował ogrodniczkę miejską Maurę Zaworską-Błaszkiewicz „za tworzenie dzieł sztuki z kwiatów codziennych”. Przepiękne kompozycje z kwiatów zwykłych, jakie zdobią nasze miasto, są efektem talentu i wyobraźni pani Maury – za co podziękowałyśmy w imieniu gdyńskiej społeczności. Z czym gromkimi brawami się owa społeczność, licznie zgromadzona przy scenie, na której odbywało się wręczanie dyplomu oraz „Encyklopedii Gdyni” ufundowanej przez past prezydent Małgorzatę Sokołowską – zgodziła.

http://rotary.gdynia.pl/ogrodniczka1.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ogrodniczka2.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ogrodniczka3.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ogrodniczka4.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ogrodniczka5.jpg

 

 

 

 

 

 


2012-09-15 Zaproszenie na pokaz sokolniczy

Fundacja AnimalPro wraz z Klubem Rotary Gdynia Orłowo - honorowym patronem, zapraszają 24 września 2012 roku o godz. 18 na spektakularny, edukacyjny pokaz sokolniczy, który odbędzie się w hali ośrodka AnimalPro w Gdyni Kolibkach przy ulicy Spółdzielczej 4.
Pokaz składa się z trzech części:
- pokaz lotów sów
- pokaz lotów jastrzębi
- pokaz lotów sokołów
Dodatkowa atrakcją będzie krótki pokaz zaklinania koni.
Cena biletu wynosi 30 zł, cena biletu rodzinnego 70 zł.


2012-09-01 Honorowy patronat „A ja chcę być…” Fundacji Edukacyjnej ODiTK

Klub nasz obejmuje honorowym patronatem projekt „A ja chcę być…” Fundacji Edukacyjnej ODiTK – innowacyjny program edukacyjnym dla dzieci, mający uzupełniać tradycyjny program szkolny tak, aby pomagać dzieciom rozwijać talenty oraz inspirować rozwój. I to w ciekawej formie, podczas interaktywnych warsztatów z psychoedukacji a także panelach dyskusyjnych z zapraszanymi ludźmi filmu, sceny, sportu, itp. Scenariusze tych spotkań zostały przygotowane w oparciu o założenia psychologii pozytywnej i pedagogiki holistycznej.
Autorki projektu, Aleksandra Zienowicz i Natalia Klonowska, zachwyciły nas swoją pasją, wiedzą merytoryczną i konsekwencją w działaniu. To piękna i ogromnie potrzebna inicjatywa.