home

logo_go.jpg

Aktualności

Historia

Członkowie

Komisje

Projekty

Podziękowania

Kontakt

 

Rok rotariański 2010/2011/2012


2012-03-31 Partnerzy z Hamburga

W sobotę 31 marca 2012 gościliśmy w Hotelu Kuracyjnym rotarian z RC Hamburg-Hanse: prezydentkę, prezydenta elekta i prezydentkę nominatkę. W spotkaniu, zorganizowanym przez RC Gdynia, wziął udział nasz ulubiony past-gubernator Piotr Wygnańczuk, prezydent Tytus Święcki, Andrzej Sokołowski i Zbigniew Zienowicz. Z naszego klubu były: prezydentka Małgorzata Sokołowska i strażniczka godła Ewa Zienowicz. Klub z Hamburga istnieje od 10 lat, skupia 40 osób – a do Gdyni przyjechał w poszukiwania klubu partnerskiego. Toteż radość ze spotkania była podwójna: po pierwsze goście okazali się nad wyraz sympatyczni (co nie było zaskoczeniem, bo taka jest większość rotarian), po drugie – wyręczyli nas w poszukiwaniach, po trzecie – obiad był bardzo smaczny. Potem, choć pogoda była nędzna, pokazaliśmy hamburczykom kawałek naszego miasta. Przewodnikami byli Małgosia i Tytus. Goście w Polsce byli po raz pierwszy, toteż zdziwili się nieco, że u nas jest podobnie jak u nich, nawet sklepy takie same. Ale tym bardziej ochoczo namawiali do partnerstwa i już zapraszają nas do Hamburga.

 

http://rotary.gdynia.pl/ham1m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ham11m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/ham3m.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2012-02-21 Gdyński „śledzik”

Dla młodego klubu druga impreza o podobnym charakterze i czasie to już niemal tradycja. Dla Klubu Rotary Gdynia-Orłowo stała się nią impreza „śledzikowa” – miłe zakończenie karnawału, a przy okazji zbieranie funduszy na stypendia dla zdolnej młodzieży. Spotkanie w hotelu „Kuracyjnym” okrasił pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu zespołu „Elphin”, tegorocznych wicemistrzyń Europy oraz kapitalny występ Grzegorza Tyszkiewicza – muzyka szantowego. Dla podniebienia były, m.in., osobiście i specjalnie przygotowane przez rotarianki, najróżniejsze potrawy śledziowe, stosownie zakrapiane (by rybki nie myślały, że zjadł je pies).

Zebrane fundusze pozwoliły na dofinansowanie obozu sportowego dla podopiecznej klubu Sylwii Cukras, młodej, utalentowanej siatkarki.

http://rotary.gdynia.pl/s1m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/s2m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/s3m.jpg

http://rotary.gdynia.pl/s4m.jpg

http://rotary.gdynia.pl/s16m.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


2012-02-16 "A ja chcę być..."

Klub nasz miał zaszczyt gościć dwie młode psycholożki, które zaprezentowały ogromnie ciekawy projekt edukacyjny „A ja chcę być…” i z radością, jednomyślnie postanowiłyśmy dołączyć do (niemałego już) grona patronów tego przedsięwzięcia. Bowiem autorki projektu, Aleksandra Zienowicz i Natalia Klonowska, zachwyciły nas swoją pasją, wiedzą merytoryczną i konsekwencją w działaniu. To piękna i ogromnie potrzebna inicjatywa.
„A ja chcę być…” to innowacyjny program edukacyjnym dla dzieci, mający, w założeniu, uzupełniać tradycyjny program szkolny tak, aby pomagać dzieciom rozwijać talenty oraz inspirować rozwój. I to w ciekawej formie, podczas interaktywnych warsztatów z psychoedukacji a także panelach dyskusyjnych z zapraszanymi ludźmi filmu, sceny, sportu, itp. Scenariusze tych spotkań zostały przygotowane w oparciu o założenia psychologii pozytywnej i pedagogiki holistycznej.


2011-09-25 Spotkanie charytatywne w Kolibkach

25 września nasz klub, wspólnie z fundacją non-profit Animal Pro, operatora Ośrodka Hipoterapii i Edukacji Zoologicznej w Gdyni Kolibkach, zorganizował spotkanie charytatywne, by zbierać pieniądze na sprzęt do rehabilitacji dzieci. Ośrodek jest piękny, nowy i nowoczesny, zatrudnia hipoterapeutów i rehabilitantów, ale jeszcze całkowicie brak mu wyposażenia specjalistycznego i środków na jego zakup. A rehabilitowanych dzieci – około 200. Toteż zdecydowałyśmy o patronackim wsparciu.
W części artystycznej wystąpiła z mini-pokazem szkoła jazdy „Galopka” Kai Koczurowskiej-Wawrzkiewicz oraz cztery maleńkie amazonki w wieku od 3 do 5 lat. Potem Filip Gołębiewski, współwłaściciel fundacji, dał arcyciekawy pokaz komunikacji z koniem – przy pomocy metod zupełnie nie awersyjnych, wykorzystujących obserwację „mowy” końskiego ciała. 
Kolejnym punktem spotkania była „adopcja” czterech koników hipoterapeutycznych. Licytację z wdziękiem poprowadził (charytatywnie) aktor Teatru Muzycznego Tomasz Więcek, który w przygotowanej premierze „Shreka” gra Osła. W zamian za roczną adopcję, przybrani „rodzice” otrzymali dyplom „Przyjaciel Hipoterapii”, na boksie konika umieszczona zostanie będzie nazwa opiekuna, na ścianie zewnętrznej budynku – stałe miejsce na Tablicy Przyjaciół Hipoterapii.
Na zakończenie był poczęstunek i gry edukacyjnie, przygotowane przez koleżankę naszą klubową Irenę Motkowską-Matczak i grupę utalentowanej młodzieży z Gimnazjum nr 4. Młodzież ta jest zalążkiem sponsorowanego przez nasz klub Interaktu.

http://rotary.gdynia.pl/konie1.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/konie2.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/konie3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2011-06-21 RC Gdynia Orłowo w Gimnazjum nr 4

Na zaproszenie dyrekcji gimnazjum, spotkanie klubowe 21 czerwca zostało przeniesione do budynku szkoły – by uczestniczyć w uroczystym koncercie uczniów „Piosenką i wierszem dziękujemy”. Podczas spotkania nasz klub otrzymał podziękowania za finansowe wsparcie programu edukacyjnego „Odyseja Umysłu”. Osobno podziękowanie otrzymała też nasza koleżanka Joanna Nakielska.
Warto było wspierać uczniów tej szkoły – a dowodem puchar przywieziony przez nich ze Stanów Zjednoczonych.
http://rotary.gdynia.pl/puchary_m.jpg


2011-06-20 Spotkanie z RC Gdańsk-Sopot-Gdynia

Na zaproszenie prezydenta Tomasza Balcerowskiego, prezydentka naszego klubu odwiedziła 20 czerwca klub gdański. Opowiedziała o dotychczasowej działalności naszego młodziutkiego klubu, zaprosiła do współpracy (tak miło zapoczątkowanej podczas naszej imprezy charytatywnej 8 marca) oraz zaprezentowała swoją najnowszą książkę. Za zaproszenie bardzo dziękujemy.

http://rotary.gdynia.pl/gdansk_m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/gdansk1_m.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2011-06-17 Group Study Exchange

Dwie nasze koleżanki gościły młode Amerykanki, które przebywały w Polsce w ramach Group Study Exchange.

http://rotary.gdynia.pl/czarter1_m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/czarter3_m.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2011-06-17 Czarter

Jesteśmy już całkiem pełnoprawnym Klubem Rotary – 17 czerwca odbył się nasz czarter i zostałyśmy uroczyście przyjęte do wielkiej rotariańskiej rodziny. Uroczystość była tym większa, że nasze święto połączone zostało z Konferencją Dystryktu 2230, będącą podsumowaniem działalności rotariańskiej w czasie kadencji gubernatora Piotra Wygnańczuka. Gości było mnóstwo, na jego zaproszenie gubernatora przyjechała też przedstawicielka prezydenta Rotary International Jozefa Polakova ze Słowacji. Po czarterze odbył się piękny koncert stypendystów Rotary – młodych muzyków z kraju i zagranicy. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był RC Sopot.
Od sponsorującego nas RC Gdynia otrzymałyśmy rotariański łańcuch, od gubernatora Piotra Wygnańczuka – dzwon, od przedstawicieli klubów naszego dystryktu – proporczyki, albumy, prezenty. Bardzo, bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.

http://rotary.gdynia.pl/certyfikat_m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/lancuch_m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/dzwon_m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/proporczyk_m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/czarter4_m.jpg

 

http://rotary.gdynia.pl/czarter2_m.jpg

 

 

 

http://rotary.gdynia.pl/czarter_m.jpg


2011-05-30 Wicemistrzowie świata w "Odysei Umysłu"

Podczas Światowych Finałów "Odysei Umysłu" na Uniwersytecie stanu Maryland w Waszyngtonie, uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Gdyni pod kierunkiem naszych rotarianek zaprezentowałli bardzo wyskoki poziom. Ukoronowaniem sukcesu było zdobycie tytułu wicemistrzów świata w problemie teatralnym pod nazwą "Szczwana przemiana". "Srebrna" drużyna pod okiem Ireny Motkowskiej - Matczak i Haliny Majer w składzie: Klaudia Hinz, Alicja Wasielewska, Robert Syrnicki, Kamila Rybarczyk i Małgorzata Munt pokonała 60 drużyn z całego świata. Pozostałe nasze drużyny uplasowały się na 8, 19 i 23 miejsu. Gratulujemy!!!
http://rotary.gdynia.pl/puchar_m.jpg


2011-04-02 Inwestycja w młodzież - odysejowe sukcesy rotarianek

Ogromny sukces odniosły nasze klubowe koleżanki Anna Drotlew i Irena Motkowska - Matczak - trenerki "Odysei Umysłu", które wraz ze swoimi drużynami z Gimnazjum nr 4 w Gdyni wywalczyły cztery tytuły Mistrza Polski. Teraz kolejnym wyzwaniem przed odyseuszami jest zebranie środków finansowych w wysokości 150.000 zł na wyjazd na Światowe Finały do Waszyngtonu. Gdyńskie Kluby Rotary nie pozostały obojętne na prośbę laureatów i ofiarowały pomoc w wysokości:
- Rotary Klub Gdynia - 10.800 zł
- Rotary Klub Gdynia Orłowo - 3.000 zł
Dzięki tej ofiarności wszystkie 4 drużyny będą reprezentować nas na finałach w Waszygtonie. Dziękujemy!!!
http://rotary.gdynia.pl/odyseja.jpg


2011-03-08 „Śledzikowy” Dzień Kobiet

Nasza, bardzo udana, pierwsza impreza charytatywna odbyła się 8 marca – ostatni dzień karnawału oraz Międzynarodowy Dzień Kobiet. Uroczystość zaszczycili m.in. gubernator dystryktu Piotr Wygnańczuk i Barbara Palisz, prezydent RC Gdynia Jacek Duch, RI Sopot prof. Maria Dudziak, RC Gdańsk – Sopot – Gdynia Tomasz Balcerowski oraz wielu rotarian i ich przyjaciół. Było podniośle – gdy prezydent RC Gdynia wręczył dyrektorowi Gdyńskiej szkoły Filmowej Leszkowi Kopeciowi umowy stypendialne dla dwóch uczniów. Było wesoło – gdy tancerki z Teatru Muzycznego dały brawurowy pokaz kilku tańców, a jeszcze weselej, gdy instruktor ze szkoły tańca Salsa King uczył podstawowych kroków do kilku standardów. Dużym powodzeniem cieszyła się nasza loteria fantowa – udało się zebrać wcale pokaźną sumkę – jako zaczyn naszego funduszu stypendialnego dla zdolnych dzieci.
http://rotary.gdynia.pl/sledzik1_m.jpg


2011-02-08 Flamenco

Na zakończenie spotkania klubowego odbył się najpierw mały pokaz tańca flamenco w wykonaniu instruktorki Ireny Jackowskiej, następnie swych sił spróbowały rotarianki...
http://rotary.gdynia.pl/flamenco_3mm.jpg


2011-02-05 Bal charytatywny

Klub nasz zadebiutował tak, jak przystało na balu w klubie miedzynarodowym: podczas lutowego Charytatywnego Balu Rotariańskiego, zorganizowanego – jak co roku – przez Sopot International Rotary Club w Hotelu Sofitel Grand, Krystyna Cucjew i Ewa Zienowicz wręczyły prezydent IRC w prezencie maski weneckie.
http://rotary.gdynia.pl/bal_1mm.jpg


2010-12-20 Rotariańska Wigilia

20 grudnia nasz tymczasowy jeszcze klub został zaproszony do wzięcia udziału we wspólnej Rotariańskiej Wigilii, organizowanej przez RC Gdynia w hotelu „Nadmorskim”. Wieczór ten uświetnił koncertem kolęd gdyński zespół młodzieżowy „Fabryka Wokalu”. Następnie odbyła się – jak co roku – licytacja prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie, z którego dochód przeznaczany jest na cele charytatywne. A na zakończenie wszyscy delektowali się przysmakami wigilijnymi kuchni litewskiej.


2010-11-29 Klub na „Gołej babie”

29 listopada część członków klubu uczestniczyła w spotkaniu charytatywnym, zorganizowanym przez RC Gdynia. Był to doroczny spektakl, z którego dochód przeznaczany jest na cele stypendialne klubu RB Gdynia. W tym roku do Teatru Miejskiego została zaproszona Joanna Szczepkowska z monodramem pt. „Goła baba”.


2010-11-15 Spotkanie założycielskie

15 listopada 2010 r. odbyło się pierwsze, założycielskie spotkanie naszego klubu. W spotkaniu uczestniczyli gubernator Dystryktu 2230 Piotr Wygnańczuk, prezydent RC Gdynia Jacek Duch i wiceprezydent Zbigniew Zienowicz. Prezydentem Tymczasowego Klubu Rotary Gdynia Orłowo wybrana została Małgorzata Sokołowska. W pierwszym roku działalności funkcje wiceprezydentów będą pełniły Małgorzata Kiełt i Anna Borowska-Cichy, wizerunkiem klubu zajmie się Dorota Słowik, natomiast rolę sekretarza powierzono Marioli Wrońskiej.
http://rotary.gdynia.pl/1_gomm.jpg