home

logo_go.jpg

Aktualności

Historia

Członkowie

Komisje

Projekty

Podziękowania

Kontakt

 

 

 

Rok rotariański 2018/2019/2020

Statut

 

 

2019-10-21 90 – lecie szkolnictwa muzycznego w Gdyni

2019sledzik.jpg

 

2019sledzik.jpg

Klub Rotary Gdynia Orłowo, którego reprezentantki były zaproszonymi gośćmi na wspaniałym, jubileuszowym koncercie w Teatrze Muzycznym (21 października br.), z okazji 90 – lecia szkolnictwa muzycznego w Gdyni, serdecznie gratuluje pięknego dorobku i utalentowanych wychowanków  Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdyni, a także Studium Aktorsko-Wokalnemu im.Danuty Baduszkowej oraz Młodzieżowemu Domowi Kultury.

To właśnie wychowankowie tych placówek, w wielu przypadkach - gwiazdy światowych scen i laureaci konkursów międzynarodowych, wystąpili podczas uroczystego wieczoru. 

Na zdjęciu orkiestra symfoniczna Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni otwierająca koncert słynnym mazurem z opery "Halka" Stanisława Moniuszki.

 

 

 

2019-10-09 Wieczór Kalabryjski z uroczystym akcentem

 

2019sledzik.jpg

 

2019sledzik.jpg

 

2019sledzik.jpg

9 października 2019, w środę (dniu naszych klubowych spotkań)  zaprosiłyśmy gości na kolejny Wieczór Kolacyjny, tym razem poświęcony tradycjom kulinarnym Kalabrii, najmniej znanego regionu Italii, położonego na "obcasie" włoskiego buta. Jego gospodynią, a zarazem autorką menu
i niezrównaną znawczynią historii, obyczajów i tradycji kalabryjskich  była - jak zawsze podczas tych wieczorów - Claudia Filippi - Chodorowska, nasza klubowa koleżanka.

Gośćmi byli koledzy rotarianie z całego Trójmiasta i zaprzyjaźnione osoby, które od lat są  bywalcami organizowanych przez nasz Klub charytatywnych Wieczorów Kolacyjnych.

Bo celem tych uczt (składających się zwykle z trzech dań, typowych dla omawianego przez Claudię regionu) jest zebranie funduszy na naszą działalność statutową. A najnowszy nasz projekt, to współpraca ze Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Gdyni .

I właśnie podczas kalabryjskiego wieczoru uroczyście, w towarzystwie znamienitych osób, zostało podpisane przez Dyrektor  Szkoły Muzycznej Joannę Rutkowską i Prezydent Klubu Rotary Gdynia Orłowo Ewę Kukawską porozumienie w  sprawie współpracy.  

Zamierzamy wespół z kolegami z Klubu Rotary Gdynia sfinansować zakup instrumentu, który będzie wykorzystywać młodzież Szkoły, biorąca udział w wyjazdowych koncertach i podczas konkursów, odbywających się poza murami placówki lub w innych miejscowościach, także na imprezach, organizowanych przez nasze kluby Rotary.

Zamierzamy również skorzystać z gościny Szkoły Muzycznej, by przyprowadzić do niej naszych podopiecznych ze świetlicy socjoterapeutycznej - na koncerty ale również  by zaprezentować piękną, nowoczesną Szkołę Muzyczną.

Jesteśmy przekonane, że to dodatkowa motywacja, by nasi goście przybywali na kolejne Wieczory Kolacyjne w pięknych wnętrzach hotelu Kuracyjnego w Orłowie.  

 

 

 

2019-06-05 Konwencja Rotary w Hamburgu

 

2019sledzik.jpg

Małgorzata Karczmarzyk, Prezydent Klubu RC Gdynia Orłowo, razem z Markiem Krawczyńskim reprezentowała nasz klub na arenie międzynarodowej. Oto impresje z Konwencji Rotary w Hamburgu 2019

 

2019-06-01 Zaproszenie na Wieczór Kolacyjny

 

2019sledzik.jpg

Zapraszamy na XV Wieczór Kolacyjny pt. „Wiosna w cieniu Toskanii”, który odbędzie się 26 czerwca 2019 r. o godzinie 19.00 w Hotelu Kuracyjnym w Gdyni.

 

Koszt zaproszenia – 100 zł, należy wpłacić na konto z dopiskiem XV Wieczór Kolacyjny:

Stowarzyszenie Klub Rotary Gdynia Orłowo,

al. Zwycięstwa 255,

81-522 Gdynia,

nr konta: 87 1440 1026 0000 0000 1386 5965

 

Dochód przeznaczony jest na realizację celów statutowych.

 

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przyjęcia zaproszenia do 22 czerwca.

 

 

 

2019-04-29 Wyjątkowe spotkanie autorskie

 

2019sledzik.jpg

Nasz klub miał niezwykłą przyjemność wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu autorskim Wojciecha Birtus i Groszka Stanilewicza, którzy opowiadali o swojej obrazkowej książce BEYOND, która jest efektem wielu godzin ważnych rozmów i pięknej ciszy, niepewnych prób i śmiałych działań, a przede wszystkim zapisem wielu wspólnie przeżytych chwil. 

 

Wojciech Birtus i Groszek Stanilewicz poznali się w 2007 roku w Żylinie na Słowacji podczas Festiwalu Jasisielna. Od 2009 roku, przez 8 lat, grali wspólnie w zespole muzycznym Remont Pomp.

 

Od czterech lat, w ramach programu Best Buddies, razem tworzą, odkrywają, podróżują, imprezują, terapeutyzują „pełnosprawnych” radośnie demontując system.

 

2019-04-29 Spotkanie wielokulturowe

 

2019sledzik.jpg

W dniu 29 kwietnia 2019 roku, w restauracji Pic&Roll odbyło się międzynarodowe spotkanie klubów RC z Polski, Indii, Niemiec i Litwy zorganizowane przez klub RC Gdańsk Centrum.

Nasz klub reprezentowały: Małgorzata Karczmarzyk oraz Anna Zielińska Głębocka.

 

 

 

2019-03-05 Rotariański Śledzik

 

2019sledzik.jpg

 

2019sledzik.jpg

 

2019sledzik.jpg

5 marca, na zakończenie bardzo długiego w tym roku karnawału, nasz Klub tradycyjnie zaprosił gości na Śledzika do Hotelu Kuracyjnego w Orłowie. Jest to jedna z naszych imprez, które integrują i zarazem pozwalają zasilić klubowy budżet. Z naszego zaproszenia skorzystało blisko 60 osób - z zaprzyjaźnionych klubów Rotary w Trójmieście, przybyłych wraz ze swoimi przyjaciółmi.  

Uroczystym akcentem tego wieczoru było przyjęcie do naszego klubu i zarazem do organizacji Rotary nowej koleżanki - Beaty Ligman. 

Staramy się  zawsze, by program naszego Śledzika był atrakcyjny, potrawy pyszne i atmosfera bardzo przyjacielska. Każdy z tych elementów w znacznym stopniu zależy od naszej inwencji i pracy. Potrawy przygotowujemy same, na loterię gromadzimy fanty pozyskując je także od szczodrych dobrodziejów (w tym roku z  Teatru Muzycznego i Teatru Miejskiego w Gdyni oraz Akwarium Gdyńskiego). Na aukcję obrazów trafiły  prace naszej koleżanki Małgorzaty Karczmarzyk i jej przyjaciółki Anity Cempy - obu artystek, które ponadto zaprezentowały się w tzw. dialogu malarskim - na oczach publiczności. Pokaz flamenco, to z kolei był popis  innej naszej członkini - Ewy Kukawskiej i jej koleżanek z gdyńskiej szkoły tego tańca „El Patio”. 

Ponieważ 5 marca, to światowy dzień teściowej, zaprzyjaźniony z naszym klubem dr Tomasz Owczarek wygłosił żartobliwy wykład na ten delikatny temat.

 Śledzik, to ostatnia w karnawale okazja do tańca - o co zadbał DJ Paweł Budzich.

Postanowiłyśmy, ze całkowity dochód z tegorocznego Śledzika przeznaczamy na pomoc młodej rodzinie - Miriam i Filipowi Gołębiewskim z ich dwójką synków - którzy 17 grudnia ubiegłego roku stracili cały swój dobytek w pożarze domu.

 

 

2019-02-14 Wizyta dzieci z „Familii” w Planetarium

 

2019sledzik.jpg

14 lutego 2019 r. w przedostatnim dniu zimowych ferii i w Walentynki, nasz Klub - tradycyjnie pragnąc umilić ten czas dzieciakom ze Świetlicy Socjoterapeutycznej "Familia" w Gdyni - zaprosił je do Planetarium.

Mało kto wie, że w Gdyni są dwa planetaria - w Akademii Marynarki Wojennej i Uniwersytecie Morskim (do ubiegłego roku pod nazwą Akademia Morska), ale oba funkcjonują jako placówki dydaktyczne na potrzeby studentów i tylko z rzadka udostępniane są publiczności. Jeśli jednak poczyni się trochę starań, to wizyta jest możliwa...

Dzięki życzliwości mgr Marka Szczepańskiego - wykładowcy, prowadzącego zajęcia z astronawigacji ze słuchaczami Wydziału Nawigacyjnego UM - grupka naszych dzieci przez godzinę mogła po raz pierwszy w życiu być w Planetarium , zobaczyć rozgwieżdżone niebo nad Gdynią i innymi rejonami Ziemi - w miniaturze. W środku dnia.

Pan Marek starał się jak najbardziej komunikatywnie przekazać niełatwe informacje o tajnikach astronomii.  Dzieci były bardzo zaciekawione i przejęte pokazem i wiadomościami. Sądzimy, że wspomnienie z tej wyprawy pozostanie w nich na długo, a może - na całe życie? Może stanie się u niektórych z nich początkiem fascynacji tą dyscypliną nauki?

I o to nam właśnie chodziło!

 

 

2019-01-20 Bardzo kobiecy dialog malarski pod egidą Rotary

 

14wieczor.jpg

 

14wieczor.jpg

 

14wieczor.jpg

 

14wieczor.jpg

W styczniowy wieczór, mimo chłodu, do sopockiej Zatoki Sztuki przybyło bardzo dużo osób, zainteresowanych i z pewnością – zaintrygowanych, tematem wernisażu połączonego z akcją artystyczną pod piękną nazwą:   "Kobiety kobietom. Dialogi malarskie Zoya&Cempa" .

Rychło wyjaśniło się, że  dwie trójmiejskie artystki Małgorzata Karczmarzyk - Zoya i Anita Cempa,  miały  malować symultanicznie akt kobiecy - w technice akwareli, by następnie wystawić go na aukcję - w geście solidarności z innymi kobietami. Dochód ze sprzedaży wybranej akwareli został bowiem  przeznaczony na akcję charytatywną "Serce od serca” - na rzecz kobiet zmagających się z rakiem piersi.

Oprócz  tego performance, przewidziane było otwarcie wystawy  prac obu artystek,

malowanych przez nie wspólnie od 2016 roku.

Dla większości zebranych obserwowanie pracy dwóch artystek było niezwykłym przeżyciem. Na naszych oczach powstawał obraz. Zdawało się przypadkowe ruchy pędzla stworzyły zarys kobiecej postaci. Każda z malarek wprowadzała nowe elementy, które w połączeniu   dały ostateczny efekt – subtelny , kobiecy akt.

Oto jak o tej swoistej metodzie twórczej mówi Małgorzata Karczmarzyk – Zoya:

 „Dialogi malarskie równoległe” są kontynuacją moich działań opartych na dialogu różnych uczestników podejmujących wyzwanie w postaci wspólnego rysowania, tworzenia, negocjowania danej przestrzeni. Projekt ten polega na symultanicznym malowaniu akwareli z wybranymi artystami. Jest, z jednej strony, osobistym działaniem artystycznym, a z drugiej poszukiwaniem drogi dla „idealnej” komunikacji z innymi. Wychodząc z założenia, że werbalizacja bywa zbyt zamknięta na innego, warto odnaleźć przestrzeń, w której znaczenia mogą być polisemiotyczne, negocjowalne, zaprzeczające sobie nawzajem oraz uzupełniające się wzajemnie”.

 

Wydarzenia, poza wymiarem artystycznym, miało również znaczenie szczególne, bo charytatywne. Kwota, uzyskana z aukcji jednej z prac obu autorek została przeznaczona na zakup materiałów, z których zostaną uszyte poduszki, pomagające ulżyć w cierpieniu chorym pacjentkom, po zabiegu usunięcia  raka piersi. Poduszki mają  kształt serca, co jest zarazem i symboliczne i bardzo przemyślane ze względu na ich funkcję. Umieszczone pod ramieniem łagodzą bóle pooperacyjne…

Klub Rotary Gdynia – Orłowo wspomaga tę inicjatywę i patronował wydarzeniu w Zatoce Sztuki. Jedna z artystek zaś Małgorzata Karczmarzyk jest aktualnie prezydentem naszego klubu.

 

Prace wystawione w Zatoce Sztuki będzie można oglądać do 02.02.19 roku.

Patronat nad wydarzeniem objął Rotary Club Gdynia Orłowo.

 

2019-01-16 Wizyta Gubernatora Dystryktu 2231

 

14wieczor.jpg

Nasz klub, w dniu 16 stycznia 2019 roku, miał zaszczyt gościć Gubernatora Dystryktu 2231, Łukasza Grochowskiego oraz Przedstawiciela Regionalnego Asystenta Gubernatora - Szymona Faliszewskiego. Spotkanie przebiegło w pozytywnej i miłej atmosferze. Oprócz prezentacji Gubernatora dyskutowaliśmy nad zadaniami, obowiązkami i współpracą międzynarodową w ramach Rotary International.

 

2018-12-12 Spotkanie z Fundacją Wilna i Grodna

 

14wieczor.jpg

W środę mieliśmy przyjemność gościć, w naszym klubie RC Gdynia Orłowo, Panią Sylwię Karłowską i Panią Anna Warno z Fundacji Przyjaciół Wilna i Grodna "Serce Dzieciom". Były wspomnienia, wzruszająca historia i dyskusja nad przyszłą współpracą.

 

2018-12-05 Mikołajki w Świetlicy „Familia”

 

14wieczor.jpg

 

14wieczor.jpg

 

 

Jak każe tradycja i nasze sympatyczne relacje z Gdyńskim Stowarzyszeniem „Familia” – przygotowałyśmy mikołajkowe niespodzianki dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej "Familia" w Gdyni – Grabówku. W stosownych stroikach na głowie i z własnoręcznie upieczonym sernikiem przybyłyśmy do naszych małych przyjaciół 4 grudnia z prezentami.

Oprócz prezentów w wielkim worze, które sprawiają dzieciom zawsze największą radość, w programie wieczoru były edukacyjne gry plastyczne, pod kierunkiem naszej prezydent dr Małgorzaty Karczmarzyk.

Była to świetna zabawa i zarazem – być może dla  wielu wychowanków – pierwszy kontakt ze sztuką. Gry w sztukę zostały stworzone w ramach projektu "Wielka sztuka dla małych dzieci", który Małgorzata realizuje już od kilku lat ze studentami  Uniwersytetu Gdańskiego, ale również Ateneum i Akademii Marynarki Wojennej.

Dzieci także przygotowały niespodziankę dla nas – Rotrianek: świąteczne życzenia  opakowane w niezwykłej formie – głowy Św. Mikołaja!

Ich treść poznamy podczas przedświątecznego spotkania klubowego. To z pewnością będą bardzo serdeczne życzenia.

 

 

2018-11-21 Wieczór kolacyjny SMAKI WŁOSKICH GÓR!!!

 

14wieczor.jpg

 

14wieczor.jpg

 

14wieczor.jpg

 

14wieczor.jpg

Preludium zimy we włoskich Alpach!

 

XIV włoski Wieczór Kolacyjny, którego gospodynią była, jak zawsze nasza nieoceniona Claudia Filippi – to swoiste preludium zimy. Zimy w górach, dokładniej – włoskich Alpach. Wielu Polaków tam właśnie spędza zimowe ferie… I bywalcom znane są zapewne typowe dla regionu Górnej Adygi – rozgrzewające cudownie potrawy, których trzy przykłady pod kierunkiem Claudii przygotował Szef Kuchni Hotelu Kuracyjnego w Orłowie.

 

Był więc pyszny rosół z knedelkami , przypominającymi nasze poczciwe pyzy,  były roladki z pstrąga z rukolą o niesamowitym smaku i deser – o strudel
z jabłkami. Jak zawsze od Claudii usłyszeliśmy mnóstwo ciekawych historii
o tradycjach nie tylko kulinarnych – tamtych stron, między innymi o silnych wpływach austriackich, włącznie z językiem niemieckim jako powszechnie tam używanym.

 

A niespodzianką artystyczną wieczoru był występ włoskiego pieśniarza bel canto, neapolitańczyka Marco Bocchino. Urzekł nas nie tylko swoim głosem ale również swoją wielką miłością do mamy! Podczas wieczoru zadzwonił do niej, do Neapolu, by wysłuchała jak syn śpiewa, a my jak ją po włosku pozdrawiamy! Zrobiło się bardzo serdecznie i rodzinnie.

 

Oczywiście, wieczór zorganizowałyśmy – jak zawsze – w celu zebrania funduszy na działalność statutową Klubu. Uzyskany dochód przeznaczyłyśmy  m.in. na przygotowanie mikołajkowych  prezentów dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej „Familia”.

 

 

2018-11-19  Nawiązanie współpracy z RC Bombaj

 

14wieczor.jpg

Wymiana kontaktów i rozpoczęcie współpracy międzynarodowej z klubem w Bombaju.

 

2018-11-14  Co to był za wieczór!

 

14wieczor.jpg

14wieczor.jpg

Nasza wspaniała koleżanka, Claudia, zaprosiła cały nasz klub do swojej kuchni, w której udzieliła nam lekcji włoskiego gotowania. Lekcji??? To był praktyczny warsztat robienia czterech, klasycznych włoskich potraw. Ale na początek – magiczna sól, która podnosi smak wszystkiego (oczywiście - poza słodyczami), dzięki aromatycznym ziołom i czosnkowi, posiekanym, zblendowanym i wymieszanym ręcznie! z solą, a następnie – zapakowana do szczelnych słoików. Proste, ale jakie pożyteczne!

Potem w czterech zespołach przygotowywałyśmy rybę  i kurczaka w ziołach, makaron – oczywiście al'dente, sos pomidorowy i sałatę z roszponki. Było gwarno, wesoło i pysznie. Bo, naturalnie – na koniec lekcji – wszystko zjadłyśmy, popijając włoskim winem! Magiczną sól zabrałyśmy do domów.

I obiecałyśmy sobie, a Claudia nam - że powtórzymy taki wieczór. Bardzo się do siebie zbliżyłyśmy. To była świetna inicjatywa naszej nowej prezydent Małgosi, no i oczywiście Claudii . 

 

 

2018-09-05 „Australia a Polska. Wspólna tożsamość, komunikacja, współpraca”

 

 

wysp3.jpgwysp3.jpg

 

wysp3.jpg

 

wysp3.jpg

 

wysp3.jpg

 

Ostatnio miałyśmy przyjemność gościć Marka Krawczyńskiego, który opowiadał nam  o Australii. Jego wykład pt. "Australia a Polska. Wspólna tożsamość, komunikacja, współpraca"  stał się inspiracją do wymiany poglądów i dyskusji. Liczymy na przyszłą współpracę i kolejne wizyty gości z innych klubów." 

 

Marek jako dziecko wyjechał w latach 50-tych XX w. do Australii. Został architektem, który m.in. był zaangażowany w przebudowę słynnej Opery w Sydney. Jego opowieść – o powstaniu tej architektonicznej ikony Australii i perypetiach związanych z jej początkową .... niefunkcjonalnością i zadziwiająco słabą akustyką – była niezwykle ciekawa. Marek, rozmiłowany w Australii, z pasją opowiedział o historii tego wyjątkowego kraju – kontynentu, o rodzeniu się australijskiej tożsamości i dumy, zbudowanej na ciężkiej pracy i imponujących dokonaniach, takich jak igrzyska olimpijskie w Melbourne w 1956 roku, wspomniana budowa opery w Sydney czy wielkiego, wiszącego  mostu w tym mieście.

 

Pasja, optymizm, poczucie humoru cechujące Marka, który nie jest przecież młodzikiem, bardzo nam się spodobały.

 

A następnego dnia zorganizowałyśmy Markowi zwiedzanie trójmiasta, zwłaszcza zaś Muzeum Emigracji w Gdyni. To było dla Marka wzruszające przeżycie, sam jest przecież reemigrantem. Marek przy tej okazji obejrzał przed gmachem Muzeum miniaturę m/s "Batorego",  którą m.in. nasz klub współfinansował.

 

 

2018-08-01 My - dzieciakom z Dworca Brześć

 

 

wysp3.jpg

 

wysp3.jpg

 

wysp3.jpg

 

wysp3.jpg

 

Wielokrotnie już przekonałyśmy się, jaką radość sprawia pomaganie i wspieranie wartościowych inicjatyw.

No i znów była okazja, byśmy podzieliły  się sercem. Dobry los wskazał nam znów ważny cel: pomoc w zorganizowaniu kilkudniowego pobytu w Gdyni i na Wybrzeżu grupki dzieci czeczeńskich i ich mam, koczujących na dworcu w Brześciu i  z ośrodka dla uchodźców. To takie mini -wakacje, czas zapomnienia o tym, w jak dramatycznym  położeniu są na co dzień.

 

Mają wspaniałą  przyjaciółkę, nauczycielkę, organizatorkę i orędowniczkę, walczącą jak lwica by Polska nie kojarzyła się im wyłącznie z  koczowiskiem na dworcu Brześć lub odizolowanym od świata zewnętrznego, zaszytym głęboko w lasach ośrodkiem dla uchodźców. To fantastyczna Marina Hulia "uzależniona od pomagania" - jak  sama twierdzi - pół Rosjanka, pół Białorusinka, od lat żyjąca w naszym kraju, świetnie mówiąca po polsku i doskonale znająca nasz kraj.  I bardzo, bardzo wielu ludzi też ją doskonale zna, bo zwraca się do nich, nie bacząc na trudności, po pomoc dla dzieciaków z dworca Brześć. 

 

No i nasz Klub Rotary Gdynia Orłowo także włączył się do tego łańcucha ludzi dobrej woli, skromną dotacją.

A okazją był  Festiwal Kultur Świata GLOBALTIKA w Gdynia, w dniach 24-29 lipca 2018. I tutaj się wszyscy poznaliśmy.

 

Przepiękne spotkanie odbyło się w  sobotę, 28 lipca br., w gorące, upalne południe. Dzieci i ich mamy urządzili piękny pokaz tańca czeczeńskiego, zaśpiewali czeczeński hymn i piosenki, a pani Marina opowiadała wzruszające historie. Na koniec zrobiliśmy sobie oczywiście  wspólne fotki. I kupiłyśmy niesamowitego zająca, uszytego przez jedną z mam czeczeńskich. To jej sposób na zarobek, pozwalający przeżyć na wynajęcie skromnego mieszkania w Brześciu, gdzie wraz gromadka dzieci czekają na status uchodźcy...

 

Zając nie będzie długo naszą klubową maskotką. Postanowiłyśmy wystawić go na aukcję, podczas jednej z najbliższych naszych klubowych imprez. I - okrągłą sumkę - miejmy nadzieję - prześlemy dzieciakom z dworca Brześć.

 

 

2018-07-04 Familia w Adventure Parku

 

 

 

wysp3.jpg

 

wysp3.jpg

 

Od kilku lat nasz klub stara się uatrakcyjnić dzieciństwo wychowanków świetlicy socjoterapeutycznej FAMILIA w Gdyni, o czym pisałyśmy w naszych relacjach.  Tym razem, z okazji właśnie rozpoczętych wakacji,  zaprosiłyśmy dzieciaki do parku przygody, czyli Adventure Parku, na dawnym torze motocrossowym w Kolibkach. Na szczęście pogoda dopisała świetnie! Pod podwójną opieką - wychowawczyń ze świetlicy i instruktorów Adventure Parku - dzieci spędziły 4 godziny  na zabawach terenowych. Przeżyciem dla większości było chodzenie po rozpiętych między drzewami linach, wymagające odwagi i zręczności, przełamania lęku przestrzeni. Po emocjach była przerwa na piknik, potem wędrówka po lesie i zabawy terenowe, wreszcie na koniec - ognisko i pieczenie kiełbasek.

Dzieciaki były trochę zmęczone (upał), ale bardzo zadowolone. My - szczęśliwe.

 

 

2018-06-28 Uroczystość przekazania służby na rok 2018/2019

 

 

wysp3.jpg

 

wysp3.jpg

 

wysp3.jpg


Jak każe piękna tradycja,  sumiennie kultywowana przez kluby rotariańskie, wraz z końcem czerwca odbyła się uroczystość PRZEKAZANIA SŁUŻBY następcom w pracy w ramach naszej międzynarodowej organizacji.

I tak, w czwartek 28 czerwca 2018 r. w restauracji Del Mar w Gdyni dotychczasowi prezydenci sześciu klubów Rotary w trójmieście  przekazali swoje insygnia prezydentom elektom.

Gośćmi honorowymi uroczystości byli: zastępca Gubernatora Dystryktu – Szymon Faliszewski oraz prezydent zaprzyjaźnionego Klubu Lions w Gdyni – Andrzej Galubiński.

Było uroczyście,  bardzo serdecznie i wzruszająco, a także pięknie. Akt przekazania służby poprzedził hymn Rotary. Dzięki  inwencji gospodarzy wieczoru z Klubu Rotary Gdynia, zwłaszcza zaś jego prezydenta  Grzegorza Morawskiego i prezydenta elekta Andrzeja Filipowicza oprawa artystyczna  wieczoru była na najwyższym poziomie: wystąpił świetny i urodziwy, smyczkowy zespół Golden Gate String Quarter oraz mistrz trąbki – Jacek Wicek.

 W naszym Klubie Rotary Gdynia Orłowo honory i obowiązki Prezydenta, po dwóch kadencjach przekazała Joanna Grajter – Błoniarczyk prezydent elekt Małgorzacie Karczmarzyk,  formalnie z dniem 1 lipca. Tego też dnia nastąpiła zmiana sekretarza Klubu – Ewa Kukawska zakończyła swoją służbę, a przejęła ją Agnieszka Paszkowska. Skarbnikiem Klubu pozostała Anna Drotlew. 

A w pozostałych klubach trójmiasta?

 

W obchodzącym w tym roku 25-lecie działalności RC Gdańsk Sopot Gdynia – Maciej Waniewski przekazał insygnia  prezydentowi elektowi Krzysztofowi Balcerzakowi. W RC Gdańsk Centrum prezydent Hasan Ciftici po raz kolejny będzie pełnić tę zaszczytną funkcję. Podobnie w  RC Sopot International Bendt Havenber. W  RC Sopot  prezydent Marzena Stogowska przekazała służbę  Dorocie Góra. W RC Gdynia prezydent Grzegorz Morawski przekazał insygnia i służbę Andrzejowi Filipowiczowi.

 

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich!

 

 

Archiwum 2016/2017/2018  Archiwum 2015/2016      Archiwum 2014/2015

Archiwum 2013/2014           Archiwum 2012/2013      Archiwum 2010/2012